Holografinės plėvelės

holografinės plėvelės

Naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje dekoratyvinė plėvelė – Holografija, skirta:

  • Pakuočių gamybai.
  • Vizitinių gamybai.
  • Stiklo laminavimui.

Laminuotas stiklas ir jo pritaikymo galimybės

Kam naudojamas laminuotas stiklas? Laminuotas stiklas – tai keli stiklo lakštai, sujungti plėvele (polivinilbutiralio – PVB, arba EVA), naudojant tam tikrą temperatūrą ir vakuumą. Taip suklijuotas stiklas atrodo kaip įprastas stiklas. Pagrindinė jo ypatybė yra ta, kad šis stiklas ir sudaužytas lieka vientisas (nesubyra į šukes) – taip apsaugoma nuo galimo susižalojimo. Laminuotas stiklas – universaliausias stiklas, skirtas apsaugai nuo UV spindulių.Refleksinis stiklas saulės šviesoje  keičia stiklo paketo atspindėjimo, sugėrimo ir pralaidumo ypatybes. Šiuolaikinėje architektūroje vis dažniau naudojamos didelės stiklo plokštumos. Langai per visą sieną, stikliniai stogai, stiklo fasadai ir žiemos sodai. Be to stiklai yra įvairių spalvų  arba naudojamas HOLOGRAFINIS efektas (Šiaulių arena). Skirtingos PVB plėvelių spalvos suteikia galimybę smarkiai praplėsti spalvoto stiklo gamą. Architektai gali pasiekti įvairų šviesos pralaidumą, nekeisdami stiklo storio ar objekto konstrukcijos. Naudojant spalvotas PVB plėveles galima išgauti labai įdomių sprendimų tiek pastatų fasadams, tiek ir interjerams. Fasadams skirtos PVB plėvelės yra atsparios UV poveikiui.Įprasti standartiniai laminuoto stiklo gaminiai skirti stogams, balkonų pertvaroms, žemutinių aukštų bei apsauginiams langams, durims ir pertvaroms. Laminuotas stiklas naudojamas ir specialios paskirties gaminiams: lauko liftams, sporto kompleksams, grindims bei laiptams, patalpoms, esančioms po vandeniu,  akvariumams,  neperšaunamiems ar apsaugantiems nuo įsilaužimo langams, sustiprintai garso izoliacijai bei stikliniams reklamos gaminiams.Laminuotas stiklas gali apsaugoti muziejuose sukauptas vertybes, banko patalpas nuo ginkluoto užpuolimo ar kitą brangų turtą ir užtikrinti tose patalpose dirbančių žmonių saugumą. Ypatinga laminuoto stiklo struktūra skaidrią stiklinę pertvarą daro neperšaunamą pistoletu ar net Kalašnikovo automatu.Naudojant laminuotą stiklą, galima sukurti įvairių spalvinių interjero derinių, piešinių, esančių viduje tarp stiklo lakštų. Be to, spalvotus bei raštuotus stiklus galima derinti su metalu, medžiu ir kitomis medžiagomis. Laminuoti stiklai su specialia holografine plėvele – naudojami  pastatų fasadų eksterjerui . Tokiu atveju, pastatas tampa pastabesnis  (pvz.ŠIAULIŲ ARENA). Taip pat naudojama ir interjero dizainui paįvairinti.Mūsų kompanija gali pagaminti laminuotą stiklą pagal kliento pageidavimus: įvairūs piešiniai, fotonuotraukos ir pan. Tokius stiklus nauduoja tiek baldų gamintojai, reklamos firmos, tiek pertvarų, fasadų gamintojai ir kt.  Visą pastato egzistavimo laikotarpį laminuotas stiklas išlieka tokios pačios spalvos ir toks pats atsparus. Jam nereikalinga jokia speciali priežiūra.

Apsauga nuo įsibrovėlių

Šiuo metu yra daug efektyvių signalizacijos sistemų, tačiau jos visos tik garsiai praneša apsaugos tarnyboms ar aplinkiniams apie įsilaužimą. Per laiką, kol atvyksta policija ar apsauga, nusikaltimas dažnai jau būna įvykdytas. Nuolat didėjantis įsilaužiamųjų vagysčių skaičius ir vandalizmas privertė ieškoti priemonių, galinčių kuo efektyviau apsaugoti turtą. Statistiniais duomenimis, 75 proc. atvejų į patalpas įsilaužiama per langus, vitrinas ir stiklines duris. Paprastas stiklas neapsaugo patalpų nuo įsilaužimo. Naudoti laminuotą stiklą (žr.rubrika APSAUGINĖS PLĖVELĖS) – tinkamiausia nepageidaujamų atvejų prevencija. Panaudojus kelių sluoksnių laminuotą stiklą, įsilaužimo atveju galima išsaugoti stiklo vientisumą, taigi ir pakankamai laiko, kad apsaugos policija spėtų sureaguoti. Būtent taip turėtų būti apsaugoti bankų, parduotuvių ir kontorų langai bei parduotuvių vitrinos. Laminuotas stiklas užtikrina apsaugą nenaudojant apsauginių grotų ar žaliuzių.Stebinantis laminuoto stiklo pranašumas juntamas tiek kalbant apie saugumą, tiek ir apie turto apsaugą. Laminuotas stiklas gali būti naudojamas taip pat įvairiai, kaip ir įprastas stiklas.

Efektyvi garso izoliacija

Specialus garsą izoliuojantis laminuotas stiklas, nauduojant specialią plėvelę, nedidindamas stiklo storio, gali smarkiai sumažinti triukšmą: 6 mm laminuoto stiklo garso izoliacija prilygsta 12 mm vientiso stiklo garso izoliacijai (6 mm laminuoto stiklo garso izoliacija – 35 dB, 1 dB mažesnė negu 12 mm vientiso stiklo garso izoliacija).Naudojant akustinę PVB arba EVA plėvelę, kuriai būdingos puikios akustinės ypatybės, garso izoliacijos lygis kritinio dažnio juostoje nenukrinta. Tai elastingos PVB  plėvelės puikios garso absorbcijos rezultatas. Šių medžiagų akustinės charakteristikos yra tokios pat, kaip ir laminuotų stiklų: šios medžiagos gaminamos su skaidraus akrilinio polimero sluoksniu tarp stiklų. Akrilinio laminato sluoksnis turi būti maždaug 1 mm storesnis, kad užtikrintų tokį mechaninio stiprumo lygį kaip PVB arba EVA plėvelė.Jeigu stiklinti naudojamas vienas PVB plėvelės sluoksnis, garso izoliacijos efektas juntamas. Garso izoliacija, naudojant PVB (A) plėvelę, vidutiniškai padidėja nuo 1 iki 3 dB (Rw), tačiau gali išaugti ir iki 10 dB, kritiniam dažniui artimoje zonoje. Optimalus akustinis storis – 0,38 mm (vienas plėvelės sluoksnis). Nustatyta, kad didesnio negu nurodyto storio tarpsluoksniai neužtikrina geresnės garso izoliacijos.

Nelaimingų atsitikimų prevencija

Aplink mus apstu konstrukcijų ir gaminių iš stiklo. Tai pertvaros, durys, langai, stikliniai stogai, baldų bei interjero detalės.Stiklinės konstrukcijos – estetiškos, patogios ir praktiškos, bet nėra garantijos, kad stiklas nesuduš nuo mechaninio poveikio. Kasmet didelė dalis žmonių susižaloja susidūrimo su stiklu metu, nemaža dalis nukentėjusiųjų yra vaikai. Sumažinti nelaimingų atsitikimų tikimybę stiklinant pastatus – svarbus veiksnys. Stiklui sudužus susidaro šukių aštriais kraštais, jos dažniausiai tampa nelaimingų atsitikimų priežastimi ir gali sukelti itin skausmingų padarinių – pasitaiko netgi mirties atvejų.Tyčinio ar atsitiktinio smūgio atveju laminuotas stiklas gali suskilinėti, bet stiklo šukės tvirtai laikosi prie plėvelės ir neiškrenta iš rėmų. Taigi nelaimingų atsitikimų rizika labai sumažėja.

Stiklo paketų su laminuotu stiklu garso izoliacija

Laminuotas stiklas gali turėti įtakos mūsų gyvenimo kokybei tiek darbo vietoje, tiek ir namuose. Remiantis darbo vietos ir sveikatos specialistų išvadomis, sumažinus triukšmą, labai padidėja darbuotojų darbo našumas, mažėja stresas bei nuovargis. Aukšto dažnio triukšmas vargina, todėl šiuolaikiški viešbučiai ar gyvenamieji namai, esantys arti judrių gatvių ar aerouostų, statomi naudojant laminuotą triukšmą izoliuojantį stiklą. Taip triukšmas smarkiai slopinamas ir svečiai gali tikėtis ramiai pailsėti, nejausdami triukšmo sukeliamo diskomforto.

+37068095003
0

Įsimintini vaizdai